سایت موسیقی کلاسیک ۲۰:۴۶:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۷کورت وایلکورت وایل از معدود موسیقی دانان آلمانی است که مرحله انتقال از موسیقی هنری مدرنیستی به صحنه های برادوی را با موفقیت گذراندند. او به همراه برتولت برشت نوع ممتازی از تئاتر سیاسی را به وجود آورد که زندگی معاصر را هجو می کرد و موسیقی مردم پسند داشت. پس از مهاجرت به آمریکا این ایده ها را به صحنه آورد، آثار پرطرفدار نوشت و تاثیر بسیار بر نمایش های موزیکال گذاشت.

وایل در اوایل فعالیتش در آلمان دوره وایمار از « عینیت جدید » پاول هیندمیت و ارنست کرنک استقبال کرد ( موسیقی مدرنیسم سرد، دور از مبالغه های عصر رمانتیک ). وایل به تدریج سیاسی تر شد و با برتولت برشت، نمایش نامه نویس چپ گرا، همکاری کرد. این همکاری، از طریق هجو نهادهای مستقر، سبب دگرگونی بنیادی در تئاتر موسیقی دار شد. بعد از آن که نازی ها تقبیحش کردند، در 1935 به آمریکا رفت و به آهنگ سازی برای برادوی رو آورد. سبکش، که همواره شامل عناصری از موسیقی مردم پسند و جاز بود، برای این حرفه جدید کاملا مناسب بود.

برخی از آثار مهم کورت وایل: کنسرتو برای ویولن و ارکستر بادی --- اپرای سه پولی --- ظهور و سقوط شهر ماهاگونی --- صحنه خیابانی

Kurt Weill

 Kurt Weill

Greatest Works

نام اثر پخش