سایت موسیقی کلاسیک ۰۶:۰۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲درباره ماپیشینیان موسیقی را چنین تعریف کرده‌اند: معرفت الحان و آنچه التیام الحان بدان بود و بدان کامل شود. ارسطو موسیقی را یکی از شاخه‌های ریاضی می‌دانسته و فیلسوفان اسلامی نیز این نظر را پذیرفته‌اند، همانند ابن سینا که در بخش ریاضی کتاب شفا از موسیقی نام برده‌است ولی از آنجا که همه ویژگی‌های موسیقی مانند ریاضی مسلم و غیرقابل تغییر نیست، بلکه ذوق و قریحه سازنده و نوازنده هم در آن دخالت تام دارد، آن را هنر نیز می‌دانند. در هر صورت موسیقی امروز دانش و هنری گسترده‌است که دارای بخش‌های گوناگون و تخصصی می‌باشد.

مطالب سایت نوا عموما درباره موسیقی کلاسیک - پخش آنلاین موسیقی - و عرضه موسیقی کلاسیک برای علاقمندان خواهد بود سعی ما اینست که nawa.ir بهترین و جامع ترین سایت موسیقی کلاسیک باشد. هدف ما در nawa.ir آشنايي بيشتر علاقمندان با آثار اصيل موسيقی کلاسیک جهان است.

 لازم به ذكر است به دليل محدوديت اينترنت قسمتي از آثار به سمع شما مي رسد مگر اینکه اثر کوتاهی باشد. در صورتي كه خواستار اثري خاص از هر كدام از هنرمندان هستيد با مدير سايت در ميان بگذاريد تا در صورت امكان بر روي اينترنت قرار داده شود. برای شنیدن آثار موسیقیدانان؛ در قسمت لیست موسیقی دانان، نام موسیقیدان را که بر اساس حروف الفبا مرتب شده اند پیدا کرده و با کلیک بر روی نام، (در صورت فعال بودن) ، به صفحه مربوطه منتقل شوید. در قسمت موسیقی برگزیده، سعی شده بیشتر از آثار آهنگ سازان معاصر استفاده شود.

ضمنا به اطلاع علاقمندانی که تمایل دارند آهنگ های ارائه شده در سایت را به طور کامل در اختیار داشته باشند می رساند، با مراجعه به بخش آلبوم ها و دریافت فهرست آثار ارائه شده، با پست الکترونیکی info@nawa.ir تماس برقرار کرده تا در اسرع وقت آلبوم های درخواستی ارسال گردد. در هر صورت امیدوارم لحظات زیبایی را در سایت خودتان سپری کنید.

با آرزوی شادکامی: مدیر سایت نوا